Rozwojowe pomysł na prezent dla dziecka z okazji dnia dziecka

Kreatywne i rozwojowe pomysły na prezenty na dzień dziecka dla dziewczynki, chłopca i noworodka

Czy idealny prezent dla dziecka istnieje? 

Jak to jest z tymi prezentami dla dzieci z okazji dnia dziecka? Czy to zawsze musi być wybór pomiędzy praktycznością(tym czego chcą dorośli) a pięknem którym kieruje się dziecko? Znasz to uczucie kiedy Twoje dziecko jednego dnia dostaje z okazji świąt kilka zabawek, każdą inna i każda od innego członka rodziny? Wszyscy znamy los tych zabawek.  Zabawka cieszy dziecko chwilę, następnie ląduje w kącie razem z plastikowymi zabawkami z ubiegłych uroczystości i taki był jej los – krótki. 

Koniec z nietrafionymi prezentami dla dziecka

Jesteśmy zdania, że prezenty którymi obdarowujemy dzieci, powinny być wyjątkowe, jakościowe i co najważniejsze stymulujące rozwój! bo nie ma lepszego sposobu na naukę niż właśnie ten, przez zabawę! Poczucie estetyki kształtuje się najintensywniej w czasie dzieciństwa, warto o tym pamiętać! Jeśli, uważasz podobnie sprawdź naszą listę wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze prezentu dla dziecka.

Oto lista wskazówek, które można wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka:

 1. Jakość
 2. Bezpieczeństwo
 3. Użyteczność 
 4. Rozwój
 5. Wielkość
 6. Kreatywność
 7. Potrzeby dziecka
 8. Zainteresowania dziecka

Co się za tym kryje? 

 1. Jakość: Wybierając prezent dla dziecka, miej na uwadze materiał z którego został wykonany, ważne aby był on naturalny i bezpieczny, niezależnie czy chcesz kupić sukienkę, czy jakiś gadżet miej na uwadze jakość danego produktu, aby dziecko mogło cieszyć się prezentem dłużej niż chwilę!
 2.  Bezpieczeństwo: To kluczowy punkt, kupując prezent dla dziecka, upewnij się, że jest on przeznaczony dla jego grupy wiekowej, czy materiał jest przyjazny dla dziecka, czy środki które zostały użyte do jego wykonania są antyalergiczne, bezpieczne i nie uczulają. Kierując się wyborem jaki wybrać prezent dla dziecka, zwracaj uwagę czy dana rzecz ma odpowiednie certyfikaty które gwarantują bezpieczeństwo.
 3. Użyteczność: Wybierając prezent dla dziecka, zastanów się nad jego użytecznością. Najlepiej zadać sobie pytanie, “Czy ten prezent może cieszyć więcej niż chwile?”.  Wszyscy lubimy dostawać i dawać prezenty których można używać przez dłuuugi czas, ale wiadomo, że czasem wybór prezentu dla dziecka to kompromis, pomiędzy użyteczne a wymarzone, jednak warto podchodzić z ostrożnością do wszystkich zachcianek dziecka i rozważnie wybierać prezent – stawiając na te które łączą ze sobą wiele aspektów, których chce dziecko oraz obdarowujący. 
 4.  Rozwój: Przy wyborze prezentu dla dziecka z okazji dnia dziecka warto kierować się zasadą “Rozwojowy prezent”. Małe dzieci chłoną jak gąbki – wszystko to co im podamy, zaproponujemy i pokażemy. Warto wykorzystać tak bogaty w rozwój czas, na podarowanie prezentu, który będzie miał realny wpływ na poszerzenie zainteresowań dziecka, albo wpłynie pozytywnie na jego rozwój.
 5. Wielkość: Ten punkt dotyczy tylko osób które chcą obdarować czyjeś dziecko, pamiętaj, że zanim kupisz misia o wielkości człowieka lub olbrzymi domek dla lalek, skonsultuj pomysł z rodzicami dziecka, tak aby prezent zmieścił się w pokoju malucha.
 6.  Kreatywność:  Jeśli lubisz dawać niekonwencjonalne prezenty, warto zastanowić się nad kreatywnym prezentem dla dziecka – zamiast dawać kolejną lalkę, samochodzik czy zestaw ciuszków, pomyśl nad mniej oczywistym wyborem. Wyjście z dzieckiem do kina, niezapomniana przygoda w parku linowym czy może lot w tunel aerodynamiczny?
 7. Potrzeby dziecka: Jeśli zastanawiasz się co kupić dziecku, szczególnie taki problem pojawia się kiedy zastanawiamy się jaki prezent wybrać dla niemowlaka czy noworodka, zapytaj rodziców dziecka co aktualnie potrzebują – w sytuacji kiedy dziecko jest małe lub nie masz z nim kontaktu, takie pytanie pomoże lepiej trafić w potrzeby dziecka i gwarantuje, że Twój prezent będzie udany. 
 8. Zainteresowania dziecka: Pamiętaj, że większe dzieciaki, chętnie podzielą się z Tobą swoimi pasjami, często też same powiedzą, jaki prezent się im marzy! Nie ma sensu tracić czas, wymyślać prezent który później może okazać się zawodem! Miej na uwadze zainteresowania dziecka które chcesz obdarować – w końcu chodzi o to, żeby sprawić mu frajdę!

Sprawdź nasze propozycje prezentów na dzień dziecka, spełniające powyższe kryteria: 

 1. Huśtawka 3w1 dla dziecka
 2. Kitchen helper -pomocnik kuchenny dla dziecka
 3. Fartuszek wodoodporny dla dziecka
 4. Pościel muślinowa dla dziecka
 5. Drewniana biblioteczka Montessori dla dziecka

Huśtawka boho 3w1 – Jest pięknym elementem wystroju letniego ogrodu czy pokoju dziecka. Ale czy wiesz jakie posiada jeszcze plusy? Huśtawka dla dziecka rośnie wraz z dzieckiem – dzięki czemu, będzie prezentem który zostanie z dzieckiem na długo. Huśtawka to niezwykle rozwojowy element, dzięki huśtaniu się dziecko rozwiją swoją motoryczność,  koordynację wzrokowo-ruchową, Huśtanie stymuluje układ sensoryczny dziecka i może  wpływać na regulację jego emocji. 

Kitchen Helper – Z Kitchen helperem  dziecko będzie mogło budować swoją niezależność, nie tylko w kuchni. Pomocnik kuchenny dla dziecka buduje poczucie kompetencji, co pozytywnie wpływa na samoocenę dziecka. Rozwija jego zdolności poznawcze, dzięki możliwości eksperymentowaniu w kuchni, ale co najważniejsze z Kitchen helperem dla dziecka będzie można edukować żywieniowo każde dziecko, nawet największego niejadka zachęca  do poszerzania swoich preferencji kulinarnych, a to wszystko może odbywać się przy wspólnym udziale mamy, co pozytywnie wpływa na budowanie więzi rodzinnych.

Fartuszek wodoodporny – Ręcznie wykonany z naturalnych tkanin, dzięki bezpiecznej powłoce, która nie przepuszcza wody dziecko będzie mogło bez krępacji oddać się frajdzie w kuchni, przedszkolu czy ogrodzie. Fartuszek sprawdzi się świetnie jako fartuszek do przedszkola, do malowania. Zachęca do eksperymentowania i poszerzania wyobraźni największego dziecięcego czyściocha!

Pościel muślinowa – To użyteczny i piękny prezent dla każdego dziecka, szczególnie dla niemowlaka czy noworodka. Dostępna jest w wielu kolorach które dopasują się do każdego wnętrza. Dzięki naturalnym właściwościom tkaniny, pościel dla dziecka świetnie reguluje ciepło, zapobiega przegrzaniu się dziecka – dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Pościel posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100 i jest całkowicie bezpieczna dla dzieci i niemowląt. Jest praktycznym prezentem który sprawdzi się jako przykrycie do wózka, fotelika samochodowego przykrycie w kołysce oraz zastępstwo dla koca, w ciepły letni dzień w ogrodzie z dzieckiem.

Drewniana biblioteczka Montessori – To prezent dla dziecka z prawdziwego zdarzenia! Największy superbohater wśród jakościowych prezentów dla dziecka który zapewnia, dzięki swoim wymiarom przystosowanym do wielkości dziecka,  że wszystkie ulubione książki i maskotki są na wyciągnięcie ręki, już dla najmniejszego dziecka. Biblioteczka dla dziecka buduje w dziecku poczucie sprawczości i samodzielności oraz pomoże rozwinąć lub przekonać milusińskiego do zgłębiania świata wyobraźni, dzięki czytaniu które rozwija umiejętności językowe.

Nasze propozycję na ciekawe prezenty dla dziecka z okazji dnia dziecka sprawdzą się dla dziewczynki, chłopca oraz noworodka – dla każdej grupy wiekowej. Znajdziesz u nas pomysł na prezent, który będzie ciekawym substytutem plastikowych, oklepanych zabawek . Jeśli jesteś fanką jakościowych i kreatywny prezentów dla dziecka w każdym wieku, koniecznie sprawdź dostępne wzory i kolory zaproponowanych produktów, oraz zerknij na pozostałe produkty w naszym sklepie, które urzekły już niejednego malucha www.domokids.eu 

Menu